GRUPPO STABILE DI FEDELI PER L'APPLICAZIONE DEL MOTU PROPRIO SUMMORUM PONTIFICUM NELLA CITA DI PLONSK - POLONIA / GRUPA STAŁA Z PŁOŃSKA, Polska, Diecezja płocka, Dekanat płoński, Parafia św. Michała Archanioła, 09-130 Baboszewo >>> Post box. 14. / e-mail: ppolbxvi [znak] gmail.com

środa, 2 marca 2016

(Jaka?)Chwała " Wyklętych".

Podobno cała Polska obchodziła dzisiaj - Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Chciałoby się rzec wspaniale, wszak to ludzie których postawę Piotr Zychowicz ( autor Obłędu 44 ) określił "heroizmem najwyższej próby", to ludzie którzy nie mieli problemu z wyartykułowaniem wartości jakimi się kierowali, wśród których to wartości Bóg był na pierwszym miejscu.


" Hebrajskie słowo oznaczające chwałę, często używane w Starym Testamencie, to kabod dosłownie ciężki o wielkiej wadze. Dostrzec chwałę czegoś oznacza zatem dostrzec tego wagę, czy też powagę."(Steve Weidenkopf). Jeśli więc wszyscy czciliśmy dzisiaj pamięć "Niezłomnych Bohaterów" to znaczy, że doceniamy i identyfikujemy się z wartościami przez nich wyznawanymi. A to by znaczyło, że nikt z nas już nie będzie drwił z wiary i Boga, że żadna Polska nie zabije swojego nienarodzonego dziecka, że ..., że..., i tak można by wyliczać. Od nas zależy czy będziemy jak "Inka", "Rój", "Uskok" i tysiące im podobnych, czy pozostaniemy cynikami wykorzystującymi ich ofiarę.

9 marca godz. 10.30 Cmentarz Wojskowy, „Łączka”, ul. Powązkowska, Warszawa Requiem za Żołnierzy Niezłomnych