GRUPPO STABILE DI FEDELI PER L'APPLICAZIONE DEL MOTU PROPRIO SUMMORUM PONTIFICUM NELLA CITA DI PLONSK - POLONIA / GRUPA STAŁA Z PŁOŃSKA, Polska, Diecezja płocka, Dekanat płoński, Parafia św. Michała Archanioła, 09-130 Baboszewo >>> Post box. 14. / e-mail: ppolbxvi [znak] gmail.com

sobota, 20 lutego 2016

Czy katolik może być przeciw imigrantom, czyli uchodźcy w Płońsku?

Jeśli chcesz dobrze czynić, zważ, komu masz czynić, a będą ci wdzięczni za twe dobrodziejstwa” (Syr 12,1). 

„Dawaj dobremu, a nie pomagaj grzesznikowi” (Syr 12,7). 

„Kto broni swojego życia, nie jest winny zabójstwa, nawet jeśli jest zmuszony zadać swemu napastnikowi śmiertelny cios” (KKK 2264).

„uprawniona obrona może być nie tylko prawem, ale poważnym obowiązkiem tego, kto jest odpowiedzialny za życie drugiej osoby, za wspólne dobro rodziny lub państwa. Obrona dobra wspólnego wymaga, aby niesprawiedliwy napastnik został pozbawiony możliwości wyrządzania szkody. Z tej racji prawowita władza ma obowiązek uciec się nawet do broni, aby odeprzeć napadających na wspólnotę cywilną powierzoną jej odpowiedzialności”(KKK 2265).

Niemal każdy dzień przynosi szokujące informacje na temat kolejnych bestialskich zachowań,kolejny gwałt i morderstwo czytaj całość )tzw. "uchodźców", a faktycznie w ponad 80 % młodych, zdrowych, silnych, dobrze odżywionych, dobrze ubranych i wyposażonych w sprzęt elektroniczny mężczyzn, którzy pozostawili na obszarach objętych wojną swoje matki, żony i dzieci, i przyjechali do Europy żyć bezpiecznie  i wygodnie na koszt ciężko pracujących i czasami ledwo wiążących koniec z końcem ludzi. Jak odwdzięczają się za gościnę, ot tak jak większość tzw. "niebieskich ptaków", którzy nie skalali się w życiu uczciwą pracą. Szczególnie upodobali sobie gwałcenie Europejek ( przy całkowitym milczeniu, a więc chyba aprobacie pyskatych zazwyczaj feministek), i profanowanie chrześcijańskich symboli i świątyń ( tu przy poprawnym politycznie, milczeniu duchowieństwa, bo chyba nie przy aprobacie???). Pomimo tych  płynących na masową skalę ostrzeżeń, polityczna poprawność, zaczyna być słyszalna coraz bliżej nas, 
Nie nadstawiajmy - jak bardzo by chcieli- drugiego policzka i nie dajmy się  podpuścić "poprawnym politycznie mediom" i lewackim politykierom, wspieranym przez modernistyczną część duchowieństwa,  słuchajmy takich osób jak Pani MIRIAM SHADED, pomagająca faktycznym ofiarom. Nie pozwólmy stawiać na szali bezpieczeństwo swojego i swoich najbliższych, w imię chorych idei. Pomagać czy nie więcej czytaj  tutaj.