GRUPPO STABILE DI FEDELI PER L'APPLICAZIONE DEL MOTU PROPRIO SUMMORUM PONTIFICUM NELLA CITA DI PLONSK - POLONIA / GRUPA STAŁA Z PŁOŃSKA, Polska, Diecezja płocka, Dekanat płoński, Parafia św. Michała Archanioła, 09-130 Baboszewo >>> Post box. 14. / e-mail: ppolbxvi [znak] gmail.com

środa, 19 lutego 2014

Arcybiskup Roche o tradycyjnej liturgii

Data publikacji: 2014-02-19 13:00
Data aktualizacji: 2014-02-19 13:43:00
Arcybiskup Roche o tradycyjnej liturgii
By James Bradley (Flickr: IMG_4245) [CC-BY-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons
W rozmowie z Catholic News Agency abp Arthur Roche podkreślił znaczenie tradycyjnej Mszy świętej, sprawowanej według Mszału bł. Jana XXIII. „Msza łacińska jest pięknym wyrazem uwielbienia Boga” – podkreślił.

Arcybiskup Arthur Roche jest Sekretarzem Kongregacji ds. Kultu Bożego, zaangażowanym w organizację konferencji z okazji 50. rocznicy Konstytucji Apostolskiej Pawła VI „Sacrosanctum Concilium”. - Msza Święta karmi nas i jest specjalnym obrzędem, który łączy w unikalny sposób. To wspólny język, który łączy nas i trzyma razem – powiedział abp Roche.

Mówiąc o tradycyjnej Mszy Świętej arcybiskup podkreślił, że „zawsze będzie ona częścią rytu rzymskiego” i utrzymuje ona jego język. - To jest sposób, w jaki Kościół sam się wyraża, zwłaszcza w trakcie międzynarodowych uroczystości – dodał.

Hierarcha zwrócił również uwagę na coraz częstsze wykorzystania chorału gregoriańskiego. Stwierdził, że własny śpiew Kościoła doskonale jednoczy wiernych, co widać w przypadku pielgrzymów w Rzymie.


Źródło: CNA
poz, mat