GRUPPO STABILE DI FEDELI PER L'APPLICAZIONE DEL MOTU PROPRIO SUMMORUM PONTIFICUM NELLA CITA DI PLONSK - POLONIA / GRUPA STAŁA Z PŁOŃSKA, Polska, Diecezja płocka, Dekanat płoński, Parafia św. Michała Archanioła, 09-130 Baboszewo >>> Post box. 14. / e-mail: ppolbxvi [znak] gmail.com

poniedziałek, 31 grudnia 2012

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...


Świąteczna lektura tradycyjnych stron pozwoliła mi trafić na post zamieszczony na Nowym Ruchu Liturgicznym:   http://www.nowyruchliturgiczny.pl/ o Mszy roratniej w płockim seminarium,  zakończony zdaniem:
"W ramach przygotowania do kapłaństwa w płockim seminarium istnieje możliwość nauczenia się sprawowania liturgii trydenckiej i co roku wspólnotę seminaryjną opuszcza kilku neoprezbiterów, którzy potrafią odprawić taką Mszę."

 Nasunęły mi się  w związku z tym takie oto  pytania:

1. Czy może ktoś wie gdzie ci Księża pełnią obecnie posługę?

2. Dlaczego żaden z nich nie trafił do Płońska, bo przecież po odejściu księdza Ślesickiego Jego następcy przychodzili  dopiero z nakazem nauczenia się odprawiania.

3. Dlaczego od kilku lat  na nasze prośby o coniedzielną celebrację Mszy Wszechczasów, ciągle otrzymujemy jedną odpowiedź:

"NIEMOŻLIWE Z UWAGI NA  BRAK KSIĘŻY KTÓRZY POTRAFIĄ ODPRAWIAĆ MSZĘ ŚWIĘTĄ W FORMIE NADZWYCZAJNEJ"

4. To są w końcu ci Księża czy ich nie ma?

Jeżeli Redakcja Nowego Ruchu Liturgicznego dysponuje informacjami o miejscu posługi tych Księży, to powinna podzielić się tą dobrą wiadomością z wiernymi naszej diecezji oraz Kurią Płocką - która nawet nie wie o ich istnieniu.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie.....