GRUPPO STABILE DI FEDELI PER L'APPLICAZIONE DEL MOTU PROPRIO SUMMORUM PONTIFICUM NELLA CITA DI PLONSK - POLONIA / GRUPA STAŁA Z PŁOŃSKA, Polska, Diecezja płocka, Dekanat płoński, Parafia św. Michała Archanioła, 09-130 Baboszewo >>> Post box. 14. / e-mail: ppolbxvi [znak] gmail.com

czwartek, 6 lipca 2017

Dekada po motu proprio czyli "Grzechy osób Bogu poświęconych wołają do Nieba i przyzywają pomstę" Gietrzwałd cz.II

W 10 rocznicę ogłoszenia motu proprio Summorum Pontificum ( czy jeszcze ktoś o tym pamięta?) można właściwie powiedzieć, że wyrzucenie tradycyjnych pielgrzymów z gietrzwałdzkiej bazyliki było wierną ilustracją i podsumowaniem tego, jak przez tą minioną dekadę traktowano zarówno samego papieża, w jakiej to było z nim łączności, jak i osoby proszące o ten "Skarb kościoła". Pokazy mody, koncerty, spotkania z heretykami, pikniki, rajdy, spływy, etc, etc... Ze zorganizowaniem takich i podobnych imprez, jak donosiły media duże i małe, nie było większego problemu. Bariery postawiono tylko przed Mszą Wszechczasów.  Wierzący ale niepraktykujący i kapłani wyrzucający pielgrzymów z kościoła, czy to są właśnie owoce "posoborowej odnowy kościoła"? Jeśli tak, to niech podsumowaniem  tej odnowy i tych postaw będzie orędzie Matki Bożej z La Salette:

"Melanio, to, co mówię tobie teraz, nie pozostanie na zawsze tajemnicą: możesz to podać do publicznej wiadomości w roku 1858. 

Księża, słudzy mego Syna, księża, z powodu złego życia, lekceważącego i bluźnierczego sprawowania świętych Tajemnic, z powodu zamiłowania do pieniędzy, zamiłowania do zaszczytów i przyjemności, księża stali się ściekiem nieczystości. Tak duchowni zasługują na pomstę i pomsta zawisła nad ich głowami. Biada księżom i osobom Bogu poświęconym, które swą niewiernością i złym życiem krzyżują na nowo mego Syna! Grzechy osób Bogu poświęconych wołają do Nieba i przyzywają pomstę, i oto pomsta czeka u ich drzwi..."

 Przepowiednia z La Salette czytaj całość...

i słowa duchownego

Ks. Malachi Martin - Łódź miotana sztormem do wysłuchania

Należy zadać pytanie dlaczego taka sytuacja jest możliwa w podobno katolickim kraju?  Dlaczego?
Jeśli nie wyjaśnią tego wcześniej akta zbioru zastrzeżonego IPN (żartowałem oczywiście) to może jakąś analizę trzeba będzie zrobić. CDN