GRUPPO STABILE DI FEDELI PER L'APPLICAZIONE DEL MOTU PROPRIO SUMMORUM PONTIFICUM NELLA CITA DI PLONSK - POLONIA / GRUPA STAŁA Z PŁOŃSKA, Polska, Diecezja płocka, Dekanat płoński, Parafia św. Michała Archanioła, 09-130 Baboszewo >>> Post box. 14. / e-mail: ppolbxvi [znak] gmail.com

niedziela, 29 listopada 2015

Kościół w cieniu gilotyny, "czyli wartości uniwersalne"

Jak wygląda świat budowany bez Boga, świat w którym religia Boga, który stał się człowiekiem, została zastąpiona religią człowieka który czyni siebie Bogiem. Świat w którym dekalog zastąpiły tzw. "wartości uniwersalne".  w imię których: dewiacje stają się normą,   morduje się 42 miliony ( liczba równa ludności Argentyny)  nienarodzonych dzieci rocznie, wyrzuca i depcze się krzyż, a na chwilę przed śmiercią prosi o pocałunek  szatana, W kościele łatwiej "załatwić" pokaz mody niż Mszę Trydencką.   Duszom  zmarłych i zabitych  świat nie niesie  ulgi zanosząc do Boga modlitwy, ale cokolwiek miałoby to oznaczać "czci się ich pamięć, trwającą 30 sekund, minutą ciszy ",  ze świecą szukać hierarchów pamiętających o mordowanych chrześcijanach. "Wybitnym artystą " zostaje się najprościej poprzez profanację katolickich symboli religijnych.
Ponad 200 lat temu we Francji, niegdyś "pierwszej córze  kościoła", w imię tych właśnie uniwersalnych wartości, pod hasłami - dzisiaj cynicznie przemilczanymi,  że:" nie będzie dobra na świecie dopóki ostatniego króla nie powiesi się na wnętrznościach ostatniego księdza",  czy też"wolność, równość, braterstwo, albo śmierć (dziś pomijana)" dokonano pierwszego  ludobójstwa w najnowszej historii Europy i świata.  Ludobójstwa skierowanego przede wszystkim  przeciwko katolikom, o czym świat nie chce pamiętać, a sami katolicy, nie wyłączając tradycjonalistów, również nie zabiegają o pamięć dla męczenników.

Rewolucja we Francji wobec religii i duchowieństwa katolickiego

Ci, którzy nie wierzą w Boga – uwierzą we wszystko.
                                                                                                   Gilbert K. Chesterton