GRUPPO STABILE DI FEDELI PER L'APPLICAZIONE DEL MOTU PROPRIO SUMMORUM PONTIFICUM NELLA CITA DI PLONSK - POLONIA / GRUPA STAŁA Z PŁOŃSKA, Polska, Diecezja płocka, Dekanat płoński, Parafia św. Michała Archanioła, 09-130 Baboszewo >>> Post box. 14. / e-mail: ppolbxvi [znak] gmail.com

sobota, 26 kwietnia 2014

???


Krzyż dla Jana Pawła II spadł na turystę i go zabił!!! Zdjęcie ze strony valsaviore.it /INTERIA.PL Krzyż dla Jana Pawła II spadł na turystę i go zabił


21-letni Włoch zginął w czwartek przygnieciony przez gigantyczny krzyż poświęcony papieżowi Janowi Pawłowi II. Do wypadku doszło nieopodal włoskiej Brescii w czwartek - na kilka dni przed wyniesieniem papieża-Polaka na ołtarze.

Marco Gusimi pozował do zdjęcia z grupą przyjaciół przy blisko 30-metrowym pomniku, kiedy nagle ten się zawalił. Młody turysta zginął na miejscu.

Jak donoszą włoskie media w całym zdarzeniu był jeszcze jeden dziwny zbieg okoliczności: Gusimi mieszkał na ulicy nazwanej imieniem drugiego papieża, który ma zostać kanonizowany w niedzielę - Jana XXIII.

Trzydziestometrowy Krzyż Chrystusa Odkupiciela został zbudowany z okazji wizyty Jana Pawła II w Brescii w 1998 roku. W 2005 roku został przeniesiony w góry i stanął we wsi Cevo.