GRUPPO STABILE DI FEDELI PER L'APPLICAZIONE DEL MOTU PROPRIO SUMMORUM PONTIFICUM NELLA CITA DI PLONSK - POLONIA / GRUPA STAŁA Z PŁOŃSKA, Polska, Diecezja płocka, Dekanat płoński, Parafia św. Michała Archanioła, 09-130 Baboszewo >>> Post box. 14. / e-mail: ppolbxvi [znak] gmail.com

sobota, 8 czerwca 2013

Dziękujemy !!!W lipcu minie sześć lat, kiedy po ogłoszeniu przez Ojca Świętego Benedykta XVI Listu Apostolskiego motu proprio Summorum Pontificum, - prawie natychmiast, jeszcze w lipcu - zwróciliśmy się do proboszczów obydwu płońskich parafii z prośbą o to, aby zaraz po 14 września mogła zostać odprawiona w Płońsku Msza Święta w formie nadzwyczajnej.
Strzeliste świece wokół Krucyfiksu, zapach kadzidła, piękna wielowiekowa muzyka i śpiew łaciński, cisza i kontemplacja w czasie Kanonu, Komunia Święta przyjmowana na kolanach, kapłan głoszący kazanie z ambony, sprawujący Przenajświętszą Ofiarę w pięknych tradycyjnych wiekowych szatach liturgicznych. Tak wyobrażaliśmy sobie zarówno tę pierwszą jak i kolejne Msze Święte Trydenckie odprawiane w Płońsku, i przez cały ten okres nasze starania zmierzały w tym kierunku.
W naszych staraniach przez cały ten okres wspierali nas bezinteresowną swoja pomocą oddani i sprawdzeni Przyjaciele i Dobroczyńcy, którym już dawno powinniśmy złożyć podziękowania.

Dziękujemy tym którzy, nie szczędzili swojego czasu aby nam pomagać:

Pani Annie Kaźmierczak wielokrotnie uświetniającej swoim pięknym śpiewem Msze odprawiane przez księdza Ślesickiego,

Pani Christine Nüchtern, doskonale tłumaczącej nam teksty na język niemiecki,

Panu Michałowi Barcikowskiemu, szkolącemu ministrantów,

Panom Patrykowi Tucholskiemu, Dariuszowi Stopczyńskiemu za wielokrotne pełnienie służby liturgicznej,

Panu Piotrowi Szczepkowskiemu wielokrotnie przyjeżdżającemu do nas i służącemu nam różnorodną pomocą,

Stowarzyszeniu Una Voce Polonia pomagającemu nam w tworzeniu korespondencji.

Wyrazy wdzięczności przekazujemy dla Księdza Marcina, naszych - tak chyba możemy powiedzieć - Przyjaciół ze Stowarzyszenia Unum Principium, Piotra Błaszkowskiego z Gdańska i wszystkich dobrze nam życzących.

Deo gratias!