GRUPPO STABILE DI FEDELI PER L'APPLICAZIONE DEL MOTU PROPRIO SUMMORUM PONTIFICUM NELLA CITA DI PLONSK - POLONIA / GRUPA STAŁA Z PŁOŃSKA, Polska, Diecezja płocka, Dekanat płoński, Parafia św. Michała Archanioła, 09-130 Baboszewo >>> Post box. 14. / e-mail: ppolbxvi [znak] gmail.com

sobota, 13 kwietnia 2013


Tym razem w pierwszą niedzielę miesiąca 7 kwietnia w parafii św. Michała została odprawiona kolejna Msza Św. w formie nadzwyczajnej w naszym mieście. Bezpośrednio po Mszy zostało odprawione nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Liturgii przewodniczył ksiądz Łukasz Chruściel dla około 30 osobowej grupy wiernych. Cieszy tak liczna obecność wiernych, przewyższająca znacznie frekwencję w wielu innych większych ośrodkach. Tym bardziej to pocieszające, że w pierwszą niedzielę Msze Trydenckie w Płońsku nie były odprawiane. Jest to zarazem jeszcze jeden dowód na istnienie w Płońsku stałej grupy wiernych, o jakiej mowa w  Art. 5. § 1. motu proprio Summorum Pontificum.  
  
Następnie 15 osobowa grupa udała się do przy parafialnej  auli i uczestniczyła w krótkim spotkaniu, podczas którego spośród uczestników wyłoniła się grupa osób, stanowiąca zapewne trzon przyszłego duszpasterstwa. Ponieważ ma to być jedyna grupa, która będzie upoważniona do oficjalnego reprezentowania całego środowiska na zewnątrz, mamy nadzieję na jej efektywne działanie na rzecz osiągnięcia podstawowego celu, czyli zapewnienia wiernym przywiązanym do tej formy liturgii możliwości wypełniania obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej.
 
Link do informacji o Mszy Trydenckiej na stronie  parafii  św. Michała w Płońsku