GRUPPO STABILE DI FEDELI PER L'APPLICAZIONE DEL MOTU PROPRIO SUMMORUM PONTIFICUM NELLA CITA DI PLONSK - POLONIA / GRUPA STAŁA Z PŁOŃSKA, Polska, Diecezja płocka, Dekanat płoński, Parafia św. Michała Archanioła, 09-130 Baboszewo >>> Post box. 14. / e-mail: ppolbxvi [znak] gmail.com

wtorek, 12 lutego 2013

Piotr Doerre

Módlmy się za Ojca Świętego i Kościół Święty

Data publikacji: 2013-02-11 12:00
Data aktualizacji: 2013-02-12 10:51:00
Módlmy się za Ojca Świętego i Kościół Święty
fot. Rinaldo Cornacchini / commons.wikimedia.org, licencja cc
Wszystkich nas niezmiernie poruszyła i zasmuciła wiadomość o planowanej za dwa tygodnie abdykacji Jego Świątobliwości Ojca Świętego Benedykta XVI.

W chwili, kiedy piszę te słowa, nie wiemy, i być może nigdy się nie dowiemy, czy stan zdrowia Papieża jest jedynym powodem jego ustąpienia. Mamy jednak świadomość, w jak dramatycznym momencie Ojciec Święty ogłosił tę bezprecedensową decyzję. Sam Benedykt XVI jeszcze przed swym pontyfikatem wielokrotnie wypowiadał się na temat poważnych problemów trapiących współczesny Kościół: braku dyscypliny pośród kleru, nieposłuszeństwa biskupów wobec Rzymu, niepodporządkowania się wiernych nauce moralnej Kościoła – rozmaitych symptomów kryzysu wiary. Podczas tych niespełna ośmiu lat, jakie minęły od jego wyboru na stolicę Biskupa Rzymu, problemy te z pewnością nie stały się mniejsze.

Nie dajmy się jednak zwieść zwątpieniu, czy strachowi. Pamiętajmy, że Una, Sancta, Catholica et Apostolica Ecclesia to, jak zapewnił nas jej Boski Założyciel, skała, która przetrwa wszystkie burze dziejów.

Módlmy się za Ojca Świętego i Kościół Święty.

Piotr Doerre
Redaktor naczelny portalu PCh24.pl