GRUPPO STABILE DI FEDELI PER L'APPLICAZIONE DEL MOTU PROPRIO SUMMORUM PONTIFICUM NELLA CITA DI PLONSK - POLONIA / GRUPA STAŁA Z PŁOŃSKA, Polska, Diecezja płocka, Dekanat płoński, Parafia św. Michała Archanioła, 09-130 Baboszewo >>> Post box. 14. / e-mail: ppolbxvi [znak] gmail.com

poniedziałek, 28 stycznia 2013

Bardzo ważny komunikat!!!

W minioną niedzielę w Płońsku została odprawiona Msza Św. w formie nadzwyczajnej, którą celebrował Ksiądz Piotr Grzywaczewski. Po Mszy odbyło się spotkanie Księdza Grzywaczewskiego z kilkunastoosobową reprezentacją naszego środowiska, w obecności kolegów reprezentujących grupy tradycyjne z Płocka i Ciechanowa. 
Spotkanie było następstwem, naszej prośby skierowanej na ręce J.E. Księdza Biskupa Piotra Libery, dotyczącej zwiększenia liczby celebracji Mszy Św. Trydenckich w Płońsku. 
Ksiądz Piotr Grzywaczewski, sekretarz ks.Ordynariusza, zaproponował następujące rozwiązanie:

1. Począwszy od 10-tego lutego 2013 roku do końca czerwca br. Msza Św. w formie nadzwyczajnej będzie odprawiana w Płońsku, oprócz ostatniej niedzieli, również w każdą drugą niedzielę miesiąca. Zatem dwie niedziele w miesiącu.

2. Msza Wszechczasów powróci do cotygodniowej celebracji w Płońsku od początku  nowego roku szkolnego tj. od września 2013 roku.

Propozycja została zaakceptowana przez wszystkich  obecnych na spotkaniu.